Lokalita

neodolatelná v zimě i v létě

Region Benecko

Krkonošská obec Benecko je jednou z nejznámějších horských lokací regionu. Průměrná nadmořská výška okolo 900 metrů,  úžasné výhledy a nepřeberná nabídka možností sportovního volnočasového vyžití, činí Benecko jedním z nejvyhledávanějších míst nejen pro rodinnou dovolenou. Díky své unikátní poloze se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý horský vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Benecko je nejen proto nazýváno vzdušnými lázněmi Krkonoš.

Moderní skiareál Benecko zahrnuje 15 vleků a lanovek, více než 50 km běžeckých tras a 6 km upravovaných sjezdovek včetně těch se systémem umělého zasněžování a nočního osvětlení. Perfektní úprava profilu, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. Systém několika vzájemně propojených okruhů různých délek a obtížností, nabízí každodenní zábavu i trénink. Tratě mají dostatečnou šířku a parametry jak pro klasiku, tak pro bruslení. 

Léto je na Benecku stejně neodolatelné jako zima. Příroda Krkonošského národního parku vybízí k procházkám a túrám po okolí. Ani ti, kteří chodí neradi pěšky, nemusí zoufat. Pro cyklistické výlety je připravené velké množství cyklostezek a ze sedla kola tak uvidíte ještě mnohem více z úchvatné přírody místního regionu.

Chalet Benecko

Projekt dvou moderních nízkoenergetických staveb

Krkonošská obec Benecko je jednou z nejznámějších horských lokací regionu.